تاریخ : دوشنبه 2 اسفند 1400
کد 10

فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد.
فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اعلام شد.دانشجویان مؤلف و مترجم فرصت دارند تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره
بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب سطوح ۲و ۳ می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و بر اساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و دو بخش ویژه و بین‌الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
بر این اساس همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان ۱۴۰۰، ثبت‌نام اینترنتی، ارسال دو جلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه‌ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است. همچنین دانش آموختگانی که حداکثر دو سال پس از فارغ‌التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق‌الذکر (۱۳۹۸-۱۴۰۰ ) به چاپ رسانده‌اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند. کتاب‌های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند. یادآور می‌شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه‌شده‌اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

نحوه مشارکت ناشران
بر اساس این فراخوان، ناشران محترم نیز می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشرانی که اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته و بر اساس ملاک‌های دبیرخانه، بهترین شکل مشارکت را در جشنواره داشته‌اند، تجلیل خواهد شد.

بخش ویژه جشنواره
این بخش، به موضوعات «اقتصاد مقاومتی و تولید ملی»، «تاریخ شفاهی»، «ادبیات فولکلور» و «علوم انسانی اسلامی» اختصاص دارد

بخش بین‌الملل جشنواره
این بخش به دانشجویان خارجی که در موضوع ایران کتاب نوشته‌اند، اختصاص‌یافته است. موضوع ایران زیر موضوعاتی مانند ایران‌شناسی، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و ... را در برمی‌گیرد.
 این جشنواره هرسال همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و باهدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت روحیه تتبع و پژوهش دانشجویان  برگزار می‌شود.
گفتنی است علاقه‌مندان باید پس از ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، صندوق پستی:۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۹۵۲۷۲۷ تماس حاصل نمایند.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 2 اسفند 1400
  • توسط معاونت آموزشی
  • تعداد بازدید 4